A mai globalizált világban, melyben egyre nagyobb szerepet kap a mobilitás és mind a tanulmányok során, mind a munka világában egyre fontosabbá válnak a nemzetközi kapcsolatok, nem kérdőjelezhető meg az idegennyelv-tudás jelentősége. Különösen fontos számunkra, magyar anyanyelvűek számára, hogy idegennyelv-ismeretekkel rendelkezzünk. Az idegennyelv-ismeret ugyanis kapukat nyit meg számunkra más országok és más kultúrák előtt, valamint lehetővé teszi mindannyiunk számára a világban való tájékozódást, más nemzetek megismerését és a kommunikációt más anyanyelvű emberekkel. Így tehát az idegennyelv-tanulás a mai korban elengedhetetlen.
Felmerül azonban a kérdés, hogy mely idegen nyelve(ke)t érdemes tanulni, vagy, hogy szükséges-e az angolon mint világnyelven kívül más nyelvet is tanulni? A válaszunk a kérdésre egyértelműen igen! Megnézve a különböző statisztikákat, elmondhatjuk, hogy Magyarországon (és a világ sok más országában is) az angol egyre nagyobb teret hódít és számos iskolában betölti az első idegen nyelv pozícióját. Valamennyi területen (pl. turizmus, gazdaság, tudomány) tapasztaljuk, hogy meglévő angol nyelvismeretünkkel könnyen boldogulunk olyan helyzetekben, amikor a kommunikációban résztvevők anyanyelve nem azonos. Ilyen helyzetekben az angol mint közvetítőnyelv segítségével valósulhat meg a sikeres kommunikáció. Ezt figyelembe véve az angol nyelv vezető szerepével nem vitatkozhatunk.
Mindezek ellenére sem szabad azonban elfelejteni a többnyelvűség értékét és jelentőségét. Ahhoz, hogy más kultúrákat jobban megismerjünk, hogy megértsük és elfogadjuk őket, illetve, hogy nyitottak tudjunk lenni irányukba, ahhoz nem elegendő egy nyelv ismerete. Egy olyan világban, ahol a különböző nyelvek és kultúrák találkozása elkerülhetetlen, csak akkor tudunk boldogulni, ha több idegen nyelv áll rendelkezésünkre. Több idegen nyelv tanulása esetén mindenképpen érdemes olyan nyelveket választani, amelyek rokon nyelvek és egy nyelvcsaládhoz tartoznak. Kiváló példa erre az angol és a német nyelv kombinációja, hiszen mindkét nyelv az indoeurópai nyelvcsaládba tartozik, így sok hasonlóság van köztük, mely a nyelvtanulás során remekül kiaknázható.
Számos hasonlóság fedezhető fel például a két nyelv szókincsében és nyelvtanában, melyek figyelembevétele a nyelvtanulás folyamatát megkönnyítheti. Abban az esetben, ha építünk a nyelvek közötti hasonlóságokra és tudatosan figyelembe vesszük a közöttük lévő kapcsolódási pontokat, valamint ráirányítjuk a nyelvtanuló figyelmét ezekre a lehetőségekre, akkor segítjük őt abban, hogy ne egymástól elszigetelten kezelje a nyelveket és ő maga is képes legyen ezeket a hasonlóságokat észre venni és azokkal tudatosan bánni.